trinitiemerritt3 trinitiemerritt3
  • 16-09-2022
  • Mathematics
contestada

write an equation to answer the question below.
Lela purchased 3 mechanical pencils and a notebook that cost $5. Her purchase totaled $11. How much was each pencil? Use p to represent the cost of each pencil.

Respuesta :

Otras preguntas

how many minutes are in 3 2/4
Test-taking strategies are about knowing how to: A. study. B. memorize subject matter. C. take a test. D. take good notes.Note: It wasn't D
how to work out simplest form
What is the value of the digits7 in the population of Memphis
di ketahui f(x)=ax+b tentukan fungsi f(1)=3danf(2)=5
jimmy is paid $6.60 per hour for the first 40 hours per week and time and a half for overtime. if jimmy works 49 hours in a week, how much will he receive in pa
Physical geography is the study of __________.
Tonometry is a type of examination?
eighty-three million, twenty-three thousand, seven in expanded form
A truck driver drove 120 miles in 1 3/4 hours what is the seed of the truck in miles per hour