sambritton1214
sambritton1214 sambritton1214
  • 19-09-2022
  • Mathematics
contestada

Sam had 233 dollars to spend on 7 books. After buying them he had $16. How much did each book cost ?

Respuesta :

Otras preguntas

Please I need immediate help!!
A recipe for slime consists of 5/8 cups of cornstarch for every 1/6 cups of water. How much cornstarch is needed for 1 cup of water? (numbers only)
mechanical engineering ​
Which of the following is true about the 'conclusion" step in the Scientific Method? A. A conclusion is a scientific guess we base experiments on. B. A conclusi
Choose one of the following holidays to investigate and write a brief description about it: Guadalupe Day, Cinco de Mayo, La Navidad, Las Posadas, Three Kings D
The many artworks sold were that the show was a success.
capítulo 1A core practice 1A-3
Plz help! I don't understand these problems! Find the value of x in each case.
Write any five values which you got inspired from Nelson Mandela (with the help of drawings) [the drawing part isnt needed but if u could explain to me wht shou
Generally,present of gall bladder in all vertebrates except which vertebrates? Give 3 examples​