Leeomie6683 Leeomie6683
  • 19-10-2022
  • Mathematics
contestada

paula invited some friends to dinner, and she plans to make fajitas. at the grocery store, she spends $2.56 on red bell peppers and $1.92 on green bell peppers. if both types of bell peppers cost $1.60 per pound, how many total pounds of bell peppers does she buy?write your answer as a whole number or decimal. pounds

Respuesta :

Otras preguntas

Mason spent $15.85 for 3 notebooks and 2 boxes of markers. The boxes of markers cost $3.95 each, and the sales tax was $1.23. Mason also used a coupon for $0.75
Tickets to the movies cost $12 for adults and $8 for children. A group of 14 people went to the movies, and the tickets cost $136. The system of equations model
On the map of Southeast Asia, the star is marking which of the following countries?
The capital of the Ottoman Empire was the Dardenelles. True False
which percent is equivalent to [tex] 5\frac{1}{20} [/tex]? A 5.05% B 5.12% C 505% D 520%
Why didn't some people want to ratify the constitution?
What is the value of the ratio 24 to 96
Please Help!!!!!! Describe how scientists choose the kingdom in which a eukaryote belongs.
what step is necessary before joining the monosaccharide molecule?
what process takes place in the structure ??