johnsondejianicole johnsondejianicole
  • 19-10-2022
  • Mathematics
contestada

Three friends go grocery shopping together, and each buys the same kind of oranges. LaMar buys 2 pounds (lb) and pays $7.00. Enrico buys 5 pounds and pays $17.50. Anna buys 3 pounds and pays $10.50. Identify the graph and unit price that represent the orange costs. Cost (dollars) 20 16 12 CO st $3.50 Unit Price = 1 lb 2 3 A 5​

Respuesta :

Otras preguntas

Explain the meaning of Section 2 of the amendment in your own words
I will give you brainiest if you answer this question! Submit your 500-word essay that determines the best way for a pilot to obtain their license.
A helicopter hovers 200. 0 meters over the ground and releases a relief packet. How much time does it take for the food packet to reach the ground?
Question 1 of 5 What did the early civilizations of Mesoamerica have in common? O A. Women were given the same rights as men. B. Recording history in writing wa
it aims to tell a story which can be involve the passive participation of the audience.A. Graphs ParticiptionB. NetworkC. Narrative MediaD. Icons​
FIND THE AREA OF THE SHAPE PLEASE
HELPPPPPP QUICKKKKKKKKKKKK
677 + something = 6766​
I need help please!!!!!!!!
ray is x years old Ron is y years older than ray how old was ron when ray was born