angeljhisla20 angeljhisla20
  • 19-10-2022
  • Mathematics
contestada

The retail price for Jamaican allspice is $4.69 per ounce. You buy 8 ounces of allspice on sale for $4.62 per ounce. How much money do you save?

Respuesta :

Otras preguntas

What is a Grimoire? i need some help with this one :)
Where exactly is Kenya located in the map?
volume of sun is 1.4×10^18 and volume of earth is 1.1×10^12 how many earth can fit in the sun
what does it mean to 'kick the bucket'?
Which process produces the energy radiated by the star when it becomes a main sequence star?
Who is Don Quixote? i need some help with this one :)
2. Edna paid at least php. 1,200 for a pair of pants and a blouse. the cost of the pair of pants is php. 600 more than the cost of the blouse.
can you tell me what Is a Pen Name?
what does 'bring home the bacon' mean?
Which three measurements could be the lengths of the sides of a triangle? A.5cm,3cm,9cmB.5cm,2cm,7cmC.5cm,2cm,2cmD.5cm,3cm,7cm