cupheadandmugman1
cupheadandmugman1 cupheadandmugman1
  • 20-10-2022
  • Mathematics
contestada

At Office Zone, boxes of pencils come in different sizes. A box with 10 pencils costs $1.50, and a box with 25 pencils costs $2.75. What is the unit price for each box?

20

Respuesta :

Otras preguntas

Write five terms of an arithmetic sequence and describe the rule for finding the terms.
President Andrew Jackson used the spoils system to
It takes a hose 2 minutes to fill a rectangular aquarium 8 inches long, 9 inches wide, and 13 inches tall. How long will it take the same hose to fill an aquari
Arrange these numbers from least to greatest: 2/5 5/7 4/9 A. 2/5 5/7 4/9 B.2/5 4/9 5/7 C.5/7 4/9 2/5 D.4/9 2/5 5/7
Which of the following is NOT a requirement for voting? A. must be at least 18 years by election day B. must be a U.S. citizen C. must vote in the place where y
Whats the capital city of India?
Is the verb in the sentence in the active voice or the passive voice? That test is taken by many high school seniors. A. active voice B. passive voice
what is one fraction equivalent to 4/7
how were school in colonial times diffrent from school today
How should the punctuation in this sentence be changed, if at all? The cat, which was white and fluffy, sat on my lap. NO CHANGE cat which was white and fluffy