845559327
845559327 845559327
  • 20-10-2022
  • Mathematics
contestada

A package of 5 pairs of insulated gloves costs ​$25.95. What is the unit price of the pairs of ​gloves

Respuesta :

Otras preguntas

A____ is a group of words that work together to express an idea and can function as a noun, adjective, verb,or adverb​
What was the total number of americans killed in the korean conflict
please solve 8y-3/3y=2
Find the circumference of the circle. Round your answer to two decimal places, if necessary.
If h(x)=6-x,which is the value of (h*h)(10)
which is an example of a vestigial structure?A: paw of a lionB: wing of a birdC: appendix of a humanD: tail of a cat(I think it's A but I'm not sure)​
How many series connected cells does a typical 12V storage battery contain
Help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Select the correct answer. What is the value of y in this triangle?
A graduated cylinder contains 63.0 mL of water. A piece of gold, which has a density of 19.3 g/ cm3, is added to the water and the volume goes up to 64.5 mL. Ca