tholmes8078 tholmes8078
  • 20-10-2022
  • Mathematics
contestada

Ernesto earned $600 for 40 hours of work. What is the unit rate in dollars per hour?

Respuesta :

Otras preguntas

Read and choose the option that answers the question. ¡Buenas noches! Mi nombre es Samuel. Mi rutina de la noche comienza a las ocho de la noche. Primero, me vi
Where do the commas go in this sentence: "Yes I too heard that" said Heather. "The captains of the Spanish Armada gave up went home and repaired their ships."
You have just moved from Florida to Alaska and you are having trouble adjusting to this new, colder climate. What is one thing you can do to acclimate to the co
In its first year a manufacturer had a financial loss of 3,000 in its second year the manufacturer had a financial loss of 500 How much greater in dollars was t
At a store An orange costs 18 cents A pineapple costs 27 cents An apple costs 15 cents How much does a strawberry cost??​
Find the sum. 31.25 + 9.38
Calculate two iterations of Newton's Method to approximate a zero of the function using the given initial guess. (Round your answers to four decimal places.) f(
Jackson Industries uses a standard cost system in which direct materials inventory is carried at standard cost. Jackson has established the following standards
The response needs to be at least four sentences and follow the RACE format. Who was the leader who brought order to Jamestown? What policy did he put into plac
Which is a chemical process? a. melting of lead b. dissolving sugar in water c. tarnishing of silver d. crushing of stone