xoxotrish4814 xoxotrish4814
  • 16-11-2022
  • Business
contestada

mary has $200 and spends all of her money on bread and milk. the price of milk is $5/gallon and the price of bread is $2/loaf. what is mary's opportunity cost of consuming one gallon of milk?

Respuesta :

Otras preguntas

The first version of Windows to have automatic updates from the Internet was _____. Windows 95 Windows XP Windows Vista Windows 2000
How does settler colonialism attempt to erase the lives and histories of people whose lands were taken?
Computing circuits - ohm's law( I need help ASAP) ​
Which of the following equations have the solution v=3v=3? (Select all that apply.) \frac{v}{3}+9=10 3 v ​ +9=10 4=7v-244=7vāˆ’24 16=2+5v16=2+5v 5-7v=195āˆ’7v=19
please help, why is -3x+2y=8 equal y=3/2x+4 Im going to fail lol
plz i need help with this
Is my answer correct?
Is water a polar molecule? Why or why not?
You should try to photograph people on bright sunny days because the light will be best. True False
What will following instructions allow you to do? A. It will allow you to complete everyday tasks B. It will allow you to ask someone to help you C. It will al