fernandriaj fernandriaj
  • 17-11-2022
  • Mathematics
contestada

A teacher bought 28 books for her class. She spent a total of $112.00. What is the price, p, for each book? Let p = price for each book​

Respuesta :

Otras preguntas

This is easy but help a nika out !!!
help please please 100pts no trolls please
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST!!!!!!!!!!!!!!!
a) Using your equation from step 2d, estimate the GPA of a student who studies for 15 hours a week. Justify your answer.
15 - (7 - 6)4 * 4 + 9
PLEASE HELP ASAP 50 POINTS Read the following excerpt and answer the question. “My old studies in alchemy,” observed he, “and my sojourn, for above a year past,
The lander that will be part of the upcoming Artemis mission is named... Question 4 options: Falcon Peregrine Hawk
Which argument does the author make in favor of binge-watching in the article "PRO/CON: Is Binge-Watching a Healthy Pastime?" Frequent snacking is common during
What is empathy? A. Being able to help someone make a decision about a traumatic event B. Communicating with someone who is going through a tough experience
50 points! The best and most accurate word choices to describe the experience of winning a race would be thrilling and exhausting. fun and neat. good and intere