Yesssssef
Yesssssef Yesssssef
  • 17-11-2022
  • Mathematics
contestada

One brand of orange juice is sold in four different sizes. The 8 ounce bottle costs $0.99. The 18 ounce bottle costs $1.59. The 48 ounce carton costs $2.59. The 64 ounce carton costs $3.85. Which size is the Best Buy? Explain how you know

Respuesta :

Otras preguntas

GIVING BRAINLIEST how high can a bunny jump
i need help with this question asap
43:12 Which of the following is not a true statement? a A work of art can be originally created to document an event, but later become a piece that commemorates
of (x - 12)(3x + 4)?
What was the main source of food for all of the plains Native American groups A fish B deer C buffalo D alligator
Pre-Test Active 1 2 3 4 5 6 17 Which features should a study schedule include? Check all that apply. classes due dates duration old test scores instructors' nam
Which of the following elements has the highest electron affinity? arsenic indium iodine chlorine
solve for x: 3 - (2x - 5) < -4(x + 2)
Read the excerpt from "Stray." “You’d better feed that mutt before it dies of starvation,” Mr. Lacey said. Which statement best analyzes how the excerpt contrib
What is the function doing in the interval -3 7 poin Decreasing Increasing