ahdoramunizp0xbob ahdoramunizp0xbob
  • 17-11-2022
  • Mathematics
contestada

Select the correct answer.
You work for a flower company. You sell roses at these prices: 3 roses for $4.80, 6 roses for $9, 12 roses for $14.40, and 36 roses for $45. What is the unit
cost per rose for the worst deal?
OA. $1.20
OB. $1.25
ОC. $1.60
OD. $1.80

Respuesta :

Otras preguntas

Which economist developed an economic theory that became influential during the global depression as well as the rest of the twentieth century
What is the percent of increase for a population that changed from 438,000 to 561,000?
Please help me with math homework 1): a deep sea exploring ship is pulling up a diver at the rate of 25 feet per minute. The diver is 200 feet below sea level.
A word for marking the date of something that happened 100years ago
state and local governments supervise the public school system
According to the 1790 census, where did enslaved people live within the United States?
what is the rising action or events on lightning thief
Which of the following describes an example of an energy resource that does not pollute the air with greenhouse gases? a)Wind power, which converts wind to elec
What is 32-6x+7x=-15+38
what is the rising action or events on lightning thief