bricelynch bricelynch
  • 17-11-2022
  • Mathematics
contestada

What is the slope of the line that passes through the points (0, -8) and (0,−10)? Write your answer in simplest form.

Respuesta :

Otras preguntas

when an ice cube melts what happens to the matter that once made up the cube
What philosophy shaped Martin Luther King, Jr.'s approach to civil rights protest? How did he become the principal leader and symbol of the movement?
A 96-ounce container of orange juice cost $4.80. At what price should a 128-ounce container be sold in order for the unit rate for both containers to be the sam
Evaluate the expression 0.3(3-0.5).
A 96-ounce container of orange juice cost $4.80. At what price should a 128-ounce container be sold in order for the unit rate for both containers to be the sam
Compare the values of the underline digits.2,402 and 64,513  the value of 4 in _______________ is _______ times the values of 4 in _____________.
the name value of the given digits in the numbers below the 4s in 440
Ratio of 18/36=12/24
How much greater is 4,000 than 400?
Solve using substitution. M = 5p + 8 M = -10p + 3