justkinzacoffe
justkinzacoffe justkinzacoffe
  • 18-11-2022
  • Mathematics
contestada

a pack of six gatorade bottles cost $8.40. what is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

Suppose you first walk 12.5 m in a direction 20° west of north and then 24 m in a direction 40° south of west as shown in the figure. How far are you from your
Find the missing length of the figure.
What is 8.096 in expanded form
Bonita evaluated 5/6 × 1 2/3 and got an answer of 7/3. How can you tell that her answer is wrong? A. The answer must be less than 5/6. B. The answer cannot be a
what is the value of y in the equation 2(3y-4)=10?
Muhammad left Mecca to live in Medina because __________. converts to Islam in Medina invited him to preach among them he feared for his life if he stayed in Me
write 720 as a product of its prime factors
Although buying a Certificate of Deposit can earn your higher returns than a regular savings account, it can have the negative side effect of _________. a. Need
French Protestant settlers in South Carolina Colony..
The purines in DNA are A. thymine and cytosine B. thymine and guanine C. adenine and guanine D. adenine and cytosine