stewiehartridge41 stewiehartridge41
  • 18-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 7-kilogram bag of gravel costs $26.45. What is the unit price, rounded to the nearest cent?

Respuesta :

Otras preguntas

How did Washington react to failure?
how different are polynomials from non-polynomials?​
How would Jason have fared without his helpers?
A starch-like substance stored in the liver and muscles that can be converted to glucose and used for energy when needed. •nutrients •lipids •glycogen •vitamins
What is Davy Crockett best known for writing?
You receive a gift card for an online game. Every time you play, you spend the same amount of money. After playing 2 games, the card balance is $17.70. After 5
Write aparagraph about havingpositive attitude in our life​
The city office was a ____ of the largest medical center in the state. A. Satellite B. Administration
What is the meaning for natural rights
mass and weight math​