dstoapanta dstoapanta
  • 18-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 3-pack of plastic cups costs $2.20. What is the unit price, rounded to the nearest cent?

Respuesta :

Otras preguntas

The _____ turned out to be a jaw of a young orangutan attached to the skull of a modern human.
Anwser Please will rate and if 2 people anwser it will give out brainly!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
what is 4w − 7k = 28 for k ? i understand how to do the first parts of the equation but im getting confused at the end. please explain it
Min-Jee is planting two rectangular flower beds. One bed is 2.78 feet by 4.81 feet, and the other bed is 2.78 feet by 5.61 feet. Which expression does NOT repre
How well did the Articles of Confederation address the needs of the new nation?
Heeeeeelp please !!!!!!!!
what numbers are mulitply and equals negative 30 and when add equals to negative 25
Identify the purposes of modern drama. Select all that apply. to explore the human condition by mirroring reality to provide a platform for examining moral and
Which is less densely populated? A) an urban area B) a suburban area
Type the correct answer in each box. Use numerals instead of words. If necessary, use / for the fraction bar(s). Complete the following sentences. Jessica is bu