1971195076 1971195076
  • 19-12-2022
  • Mathematics
contestada

Donna bought 3 bags of dog treats for $6.03. What is the cost per bag of dog treats?

Respuesta :

Otras preguntas

Which sentence uses an objective tone?
**PLEASE HELP**The area of a rectangle is 3x^2 + 14x + 8, and the length is x + 4. Which expression best describes the rectangle's width? A.) 2x + 2B.) 3x - 2C.
Oye, ¿tu amiga Érica ___________________ con nosotros? Yo sí, me divierto mucho. a. nos reímos c. me siento b. me duermo d. se divierte
What holds matter together
given a and b are numbers,and a+b =180,which statement also must be true ? a=180-b , a-180=b , 360=2a+2b, a=90 and B=90
Before the Civil War, northern states were becoming more rural. industrialized. divided. agricultural.
If the area of a circle is 12.56 square centimeters,then what is the radius
What scale factor was applied to the first rectangle to get the result image?
Select the commonly used units of E. electron volts Kcal/mole newtons meters m/s
What is the next step in completing this construction?