1971195076 1971195076
  • 19-12-2022
  • Mathematics
contestada

A store sells 6 T-shirts for $57.72. What is the unit cost per T-shirt?

Respuesta :

Otras preguntas

What is the name that is given to a symbiotic relationship in which both species benefit?
how many times does 6 go into 95?
How can you tell when a pattern shows counting on by tens?
It took Margie 2 1/4hours to write a 1 1/2 page research paper . What was her hourly writing rate
Choose the sentence that has an adjective phrase I found the keys on the kitchen counter On the kitchen counter was a set of keys The keys on the kitchen coun
Describe which organizational structure would a small physician's office use and why?
What percent of 50 shirts is 35 shirts
Which group of words is a sentence fragment? a. Otherwise, the flowers may not last the entire spring. b. My father hopes we will get more rain in April. c. Ma
Find the rate of change for each situation. The cost of group museum tickets is $48 for four people and $78 for ten people. PLEASE EXPLAIN
Why divisions occur within as well as among the three major monotheistic religions?