egirlrena
egirlrena egirlrena
  • 19-12-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of a trail mix at the grocery store is normally $12 per pound but now the price has increased by 30%. What is the price per pound of trail mix now that the price has increased?

Respuesta :

Otras preguntas

How can you use estimation to check that you have placed the decimal point correctly in your problem?
Patient weighed 218 lb he now weighs 98.1 kg how many ounces did he lose?
7=PRIZE A. Suppose Angel is shooting baskets and makes 40% of the 15 shots. Does he win a prize? B. About what percent of the baskets need to made in order to
Why do people seek after supernatural powers?
Simplify the following (3ysq2 + 2y) + (4ysq2 +5y)
The United States responded to the sinking of the Lusitania and other passenger ships by (A) immediately declaring war on Germany (B) forcing the creation of th
Why did the United States support France in Vietnam?
describe a situation that can be modeled by the expression x - 8
What year was the constitution written? And why?
The 1887 Dawes Severalty Act was passed to (A) help Native Americans retain their cultures (B) compensate Native Americans for prior illegal land contracts (C)