lilljunc lilljunc
  • 19-12-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of a burger is $4.50. The cost of a soda is $.75. Greg wants to treat some friends to lunch. If he has $40, how many people can he buy lunch for? Use “let” statements and inequalities in your answer.

Respuesta :

Otras preguntas

Is 7.09 greater than 7.2 show on number line
How are human beings and chimpanzees phylogenetically related?
what is a chemical property of iron?
What article in the Magna Carta provides for the basis of the fifth amendment to the constitution which states that no person can be deprived of life liberty or
Which answer best explains how the Articles of Confederation set up governmental roles for dealing with foreign governments? Congress had the power to make f
Which phrase best describes the New World Order?
what is 1 and 3/4-7/10
Which process repeatedly moves matter between different forms on Earth? a. cycle b. natural law c. closed system d. conservation of matter
what is one quarter added to three eights answer
what kind of book is good for fantasy