ctoph4784 ctoph4784
  • 20-12-2022
  • Mathematics
contestada

Brianna bought snacks for her team's practice. She bought a bag of

oranges for $2. 63 and a 8-pack of juice bottles. The total cost before

tax was $16. 7. Write and solve an equation which can be used to

determine x, how much each bottle of juice costs?

Respuesta :

Otras preguntas

How would a major newspaper’s decision to highlight the wasteful spending of a government program in a series of in-depth articles on that program most likely i
What is the %mass concentration in a 100.0 mL H3PO4 solution that contains 88.20 g of H3PO4? The density of the solution is 1.40 g/mL. What is the concentration
Is the word homework a noun
Slop of (-1,3) and (2,-3)
Kamesh and Pablo each read 40 books in one year. Kamesh read 12 nonfiction books. Thirty five percent of the books Pablo read were nonfiction. Who read more non
8/2 = 2/x what is X?
The sun moves 50 degrees every 3 hours. How many hours will have passed when the sun has moved 525 degrees
A girl has 78 coins altogether . 21 of those coins are quarters and the rest are dimes . How many are dimes
In the pic above is the answer A B C D Help plz
The area in square feet of a rectangular field is x - 70x + 1200. The width, in feet, is x - 30. What is the length, in feet?