sharaifrederick
sharaifrederick sharaifrederick
  • 21-12-2022
  • Mathematics
contestada

If Maria purchases 4 apples for a total of $1.96 and 10 oranges for $2.50 ?

If Maria purchases 4 apples for a total of 196 and 10 oranges for 250 class=

Respuesta :

Otras preguntas

13. What is the value of 4 cubed?
Which term represents the rate at which the position of an object changes? a. speed b. velocity c. momentum d. acceleration
A person who has a physical or strong emotional need to use alcohol is showing signs of... A: Reverse Tolerance B: Tolerance C: Rehabilitation D: Addiction
Which of the following is true about imperialism in China during the late 19th and early 20th centuries? A. Imperial nations left China alone because it wa
Fugitive slaves traveled to Pennsylvania using all of the following methods except railroads. wagons. walking. slave ships.
To ensure that dietary terms mean the same for any product on which they appear, uniform definitions for terms which describe a food's nutrient content have bee
What is the name for the special characteristics of a society such as language, government, earning a living, family relationships, and education? A) archeology
what conditions can cause a fossil to form
What role did political machines serve in cities? a. ensuring public harmony and safety b. educating and serving the public good c. providing honest voting a
What best describes the Anti-Federalist view of the Constitution?