24773
24773 24773
  • 18-01-2023
  • Mathematics
contestada

What's the better buy-$132 for 12oz or $149 for 16oz?
they are equal
$1.32
$1.49

Respuesta :

Otras preguntas

Why can some mixtures not be classified as solutions? A. Not all mixtures have solutes B. Not all mixtures are heterogeneous C. Mixtures are made of only one s
Did slaves receive medical care
in the first paragraph of the speech, Obama refers to the importance of steering our nation's economy through a crisis unlike anything that we have seen in our
What is the distance between Uranus in the sun in scientific notation?
Why do we use punctuation marks?
A group of scientists is studying a certain species of mouse. Previous genetic analysis has shown that fur color in this species is controlled by a single gene
what is a monarchy and dictatorship​
who is the only nba player to play in four different decades?
please show the work but thanks !!!
Technological advances are NOT _____. bringing harmony to diverse groups of people increasing people's exposure to new ideas creating a global culture reducing