sl1myfr00gies sl1myfr00gies
  • 19-01-2023
  • Mathematics
contestada

A teacher buys a fruit cup for $2.50 and a monthly planner for $9.00 for each student in their classroom. The teacher spends a total of $333.50 for all of the fruit cups and monthly planners.
How many students are in the teacher's class?

Respuesta :

Otras preguntas

Can someone pls help me find the measurement indicated in the parallelogram, also tell me how to do it???
Which choice BEST states the theme of this poem? PLEASE HELP NEED ASAP I'M CONFUSED ON THIS ONE TWO? (English)
What is the value of k? (4K+5) (6k+10) 115
Let me know what you think the answer is, this one is tricking e up
Jamal works as an electrician’s apprentice. He rewired 4 electrical outlets in 1 1/2 hours. If he works at the same pace for 7.5 hours, how many outlets will he
Can anyone help me with this I trying to pass a class
Explorers from this country were the first to sail around the southern coast of Africa and reach India Controlled the spice trade between the Far East and Europ
Help me fill out this worksheet
We the people of the United States, in order to form a more perfect union, establish justice, insure domestic tranquillity, provide for the common defence, pro
Which of the following is a primary source?