wendypig1609 wendypig1609
  • 19-01-2023
  • Mathematics
contestada

a pair of runners costs $240. suppose you wear them every day for two years.

a) how much does it cost per month to have these runners?

b) compare the value of these runners to another pair that costs $168, but lasts only for one and two months which is better value

Respuesta :

Otras preguntas

2p "It's a measure of validity arrived at by a comprehensive analysis of how scores on the test relate to other test scores."
can anyone give me tips about long answer question
How are metacognition and self-testing related? HELPPP
What is the abstract noun(s) grow
Sam bought a soft drink for 4 dollars and 7 candy bars. He spent a total of 32 dollars. How much did each candy bar cost?. Pls, help me find the answer I will
uhh could someone help me?
is a diamond a element, compound or mixture​
Jaiden's high school's homecoming queen married the captain of the football team right after graduation, and he has just found out that they are splitting up. T
What is the value of x that makes the given expression true? 2 (x - 8) = x + 5x x= - 4 x = - 16 x = -2 x = 0
-7+(-3) SHOW WORK PLEASE HURRY