gamergirlasiabadkid3
gamergirlasiabadkid3 gamergirlasiabadkid3
  • 19-01-2023
  • Mathematics
contestada

Michael is buying 4.5 pounds of apples, and Shane is
buying 3.12 pounds of apples. If apples cost $1.31 per
pound, how much will they spend all together?

Respuesta :

Otras preguntas

CRITICALLY DISCUSS THE CHANGING NATURE OF THE UNITED STATES OF AMERICA's INVOLVEMENT IN VIETNAM AT DIFFERENT STAGES BETWEEN 1957 AND 1973​
during the demobilization process, the ______________ should be consulted because that person is responsible for monitoring the status of crew members.
What is the purpose of a letter to the reviewer of a writing portfolio? to impress the reviewer with the strength of your writing to list every single thing you
describe the study area of kwazulu Natal in terms of its exact position​
.Which of the following is true about shooting movies with digital video? A. Digital cameras are more accessible and less expensive, opening the door to more in
what is the nth term of this pattern? 1/3, -1/9, 1/27, -1/81​
Determine whether the statement is true or false. Justify your answer. The range of a linear transformation is a vector space. Choose the correct answer below.
The results of 59 students who took the awesome survey are shown below. If a student is selected at random, what is the probability that they would choose to be
First lieutenant Regina Smith had the following unreimbursed moving expenses during 2020 Cost of packing and transporting her household goods $ 1,500 Lodging fo
The radius of a hydrogen atom is 2. 5 x 10-11 meters, the radius of a mercury atom is 1. 5 x 10-10 meters, and the radius of a uranium atom is 1. 75 x 10-10 met