naya1286
naya1286 naya1286
  • 20-01-2023
  • Mathematics
contestada

7. I went to get hamburgers. I bought eight and it cost $51.92
How much was each burger?

Respuesta :

Otras preguntas

can someone please help
Following the car in front of you at a closer distance
Look at the map of european alliances in 1914. What conclusion can be drawn from the map ?
Regular polygons are both equiangular and equilateral True or false
3 + 2x = -6x +4 Isolate the variable term on one side: 3 + 8x = 4 Isolate the constant on the other side: 8x = 1 Solve for x
what makes an article different than an essay
ii. At the instant shown in Figure 3, the blocks are moving toward each other with the same speed of 0.35m/s. The blocks collide 0.50 seconds later. What is the
Marcelino co.'s march 31 inventory of raw materials is $85,000. Raw materials purchases in april are $560,000, and factory payroll cost in april is $386,000. Ov
should the process to amend the united states constitution should be simplified.
How did industrialization impact the nineteenth-century world economy