balloonfart
balloonfart balloonfart
  • 20-01-2023
  • Mathematics
contestada

Given m∥n, find the value of x.

Given mn find the value of x class=

Respuesta :

Otras preguntas

Krystal wanted to buy her favorite jeans while they were on sale. The original price of the jeans was $50 and was reduced to $25 dollars after the sale. What pe
A golf ball of mass m is hit by a golf club so that the ball leaves the tee with speed v. The club is in contact with the ball for time T. The average force of
What time does the clock show now?​
Energy from the Sun arrives at the top of the Earth's atmosphere with an intensity of 1.34 kW/m2. How long does it take (in days) for 1.73 ✕ 109 J to arrive on
Identify two artists of the Italian Renaissance.
5. The force of gravity acting on the object is object’s ______________.
A. Tomaré esta calle por llegar más rápido. B. Por la mañana me levanto temprano. C. Voy al centro por la mañana. D. A la iglesia se llega por la avenida.
Dan can spread mulch in 12 hours. If Jessica helps, it takes them 2 hours. Without help, how long would it take Jessica to do this job?
You bought a book for $10 and 5 pens. You spent a total of $40. How much did each pen cost?
list five kinds of view in the computer and briefly define each​