Ashlynnmadsen Ashlynnmadsen
  • 21-01-2023
  • Mathematics
contestada

10. The equation 98.4=(12.3)8 shows how much it costs for a company to buy 8 new
uniforms. How much does it cost per uniform?
1
Question 11
1 pts
11. The equation 26.70=k6 shows that buying 6 bags of apples would cost $26.70. How
much would it be for one bag?

Respuesta :

Otras preguntas

What are the four characteristics of a mineral?
What is the 99th term counting by 2s
Which additional word in the sentence should be capitalized? Let's search the web for the answer to your science question.
7/6 divided by 2 in simplest form
What are the four characteristics of a mineral?
98 prime or composite
Which of the following is NOT a basic method used by ecologists to study the living world? A. experimenting B. animal training C. modeling D. observing
Mark each description if it is a feature of ancient Indus cities. a. city blocks laid out in a grid pattern b. one-story wooden houses c. a standardized system
divide 33 photos into two groups sothe ratio is 4 to 7
A cells organelles are suspended within its__ A.nucleus B.cell wall C.cell membrane D.cytoplasm