francescacalliste francescacalliste
  • 21-01-2023
  • Mathematics
contestada

Ms. Wilson is buying packages of pencils. Each package cost $11.52 and contains 96 pencils. What is the unit price of a pencil?

Respuesta :

Otras preguntas

What is the distance in space between the points with coordinates (-3,6,7) and (2,-1,4) ?
explain why the percentage of resistant bacteria increased over time.
Which element has properties most similar to Bromine? A) F B) Kr C) S D) Se
The change in heat energy for a reaction is best expressed as a change in a. Enthalpy (H) b. Absolute temperature (T) c. Specific heat (c) d. Entropy (S) e
Wastes are excreted from mollusks via the a. outer shell. b. nerve fibers. c. radula. d. nephridia.
Multiply out the expression (y+9) (y+2) Please show working if possible! Thanks in advance x
The name of a water solution of hydrogen fluoride, HF(g), is (A) fluoric acid (B) fluorous acid (C) perfluoric acid (D) hydrofluoric acid (E) hypofluorous
what is 0.6 of 120 really hard and i need an answer for today
The central nervous system consists of a. all the nervous tissue that lies outside the central nervous system. b. just your brain. c. just your spinal cord. d.
The central nervous system consists of a. all the nervous tissue that lies outside the central nervous system. b. just your brain. c. just your spinal cord. d.