Loganparsons9012 Loganparsons9012
  • 19-05-2023
  • Mathematics
contestada

Which price represents the lowest cost per meter of ribbon?

a. 20 meters of ribbon for $5.99

b 15 meters of ribbon for $1.95

c. 10 meters of ribbon for $3. 19

d. 5 meters of ribbon for $1.25

Respuesta :

Otras preguntas

Four students were discussing how to find the unit rate for a proportional relationship. Which method is valid? “Look at the graph of the relationship. Find the
Find the value of f(8)
Help me pleaseeeee!!!!!!!
Which of the following containers a comma splice? A. I am exhausted from running that marathon, which I won. B. That marathon was exhausting, so I am sleeping i
What is colonisation​
Pressure is a derived quantity with a formula suxh as Force per unit area what do you think which base quantities will be involved to form this derived quantity
BEED URGENT HELPPP! (please help me answer these 3 questions, picture attached) Questions: 1. what is the area of the whole rectangle? ( area = length
Historian use art to help them understand what happened in previous time period. How can looking at paintings of ancient Greek culture help historians understan
Calculate the formula mass of the molecule from its structure. formula mass: __________ amu
PLEASE HELP!!!! IMPORTANT!!!!