peytonrosborne peytonrosborne
  • 17-01-2024
  • Mathematics
contestada

Apples cost $2.99 per pound at natural grocers if Landon purchases 3.6 pounds of apples, then how much will he spend around your answer to the nearest penny?

Respuesta :

Otras preguntas

In 2 seconds, a ball travels 100 cm. What is the average speed of the ball?
Two jets leave an airport at noon, one flying north at r mi/h, the other flying south at twice that speed. After 3h how far apart are the planes
Explain the relationship between observations and hypotheses.
Give an example of an ethical or moral question that science cannot address.
If a leaf branch of a healthy potted plant is covered a polythene bag tiny water droplets are seen .why does this happen ? Which part of the leaf is responsible
What is one way in which objects transfer momentum? Explain.
How is India connected to the world through the sea routes? What are its benefits ?
give 3 reasons why places along the equator are warmer than those closer to the poles. thx :]
How would I work this out in my head, without a calculator??
The function of chlorophyll in a light reaction is to A bind CO2 to H2O B split to produce O2 C trap light energy D act as a source of CO2