YoMAMAisssssAFBI YoMAMAisssssAFBI
  • 17-01-2024
  • Mathematics
contestada

Billy purchased 4.3 pounds of cheese. Cheese costs $2.99 per pound. What was the total cost of the cheese? (round your answer to the nearest cent (hundredth

Respuesta :

Otras preguntas

What is gene regulation?
When should a hunter wear a fall-arrest system? when the hunter is about to shoot when the hunter is hauling a firearm into the stand whenever the hunter is off
A discount of 10 % saved Jackie $38 on office supplies. what was the price of the supplies before the discount
I haved been stuck on this one and I really need help?
Mendieta used her own body in a tree of life project to suggest:
Helppppppppppppppppppppppppppppp
I need 5 question for the book treasure island for pages 1-40
Which of the following is the best summary of the first half of Antigone?
a color printer can print 36 pages in 3 minutes and 108 pages in 9 minutes.If the number of pages varies directly with the time ,at what rate is the color print
At the baseball stadium the price for popcorn is $15.36 for 6 bags. If you wanted to buy 2 bags of popcorn, how much would it cost?