11158803 11158803
  • 18-02-2024
  • Mathematics
contestada

3kg of nectarines costs £18.60

Jack spent £12.40

How many kilograms of nectarines did he buy?

Respuesta :

Otras preguntas

“A monarchy is indeed the most powerful of any… but then there is imminent danger of his employing that strength to improvident or oppressive purposes.”—William
What choices did Truman struggle with in the summer of 1945?
What statement best describes an independent variable? a. The factor that's not changed by the experimenter and is impacted by the dependent variable b. The f
Which law did the Mayflower Compact directly impact?
How many cells does a fungi have?
Of the world's 20 largest economies, the economy of the United States has the least government involvement and the fewest government services, but the lowest ta
Solve for x: 3|x-3| 2=14 a. No solution b. x=-1,x=8.3 c. x=0,x=7 d. x=-1,x=7
If the unit selling price is $2.50 and the unit cost is $1.00, what action is needed to maintain the gross margin percentage when unit cost increases $0.25?
you have one case of soap bars in there are hundred fifty bars in the case you used 300 bars of soap per day how many cases do you need in order to have enough
The code of Hammurabi can best be described as: A: A system of complex instructions for farming and agriculture. B: A written set of laws that was sophisticated