deanperez7542 deanperez7542
  • 19-02-2024
  • Mathematics
contestada

One yard of a ribbon costs $3.50. How much does each length of ribbon cost for 2 yards?
a) $7.00
b) $5.25
c) $1.75
d) $0.25

Respuesta :

Otras preguntas

why is it important that the mouth and stomach are near the start of the digestive system? thx
A square park has an area of 6561 square meters. If you walk around the park what is the distance that you would have walked?
Kyle drank 2/3 cup of Apple juice.wich fracción is equivalent to 2/3¿ A.2/9 B.2/6 C.6/9 D.9/6
which person is heavier? 75 kg or 110 lb
Which group of words is a sentence fragment? A. Wolves and dogs are close relatives. B. A wolf can run up to 40 miles a day. C. Wolves are wild animals. D. As a
Chandragupta rebelled against the governors of _____. A. Ashoka B. Xerxes C. Seleucids D. Alexander
write the standard form for 79031
20/35 as a fraction in simplest form
Which of the following pieces of equipment is directly used to make measurements? a. fume hood b. eye wash station c. bunsen burner d. balance
The sum of two consecutive integers is -225. Find the two integers.