Mr. Lopez has a class of 14 students. He can spend $16 on each student to buy math supplies for the year. He first buys all of his students calculators, which
costs a total of $63.28. After buying the calculators, how much does he have left to spend on each student?

Mr Lopez has a class of 14 students He can spend 16 on each student to buy math supplies for the year He first buys all of his students calculators which costs class=