derekcontreras derekcontreras
  • 20-02-2024
  • Mathematics
contestada

A store sells a package of 18 trading cards for ​$7.56. Use pencil and paper. Explain how you can tell that the unit price per card is less than​ $1. What is the unit price per​ card?

Respuesta :

Otras preguntas

Na2CO3 in html format plz dont give fake answers garib ki du lage gi
Which number line shows the solution of -3x+6>12?
Find the slope of the line passing through each of the following pairs of points. (0,0) (4,3)
Provide TWO ways that Reconstruction-era reforms impacted African Americans socially and TWO ways they impacted them economically in the late 1800s.
The difference between a double a number a number and 4 is 16
Find the coordinates of a point that is on the line y=2x+4 and what strategy did you use to find the point on y=2x+4 in the previous question
Pls help it is due today
Nosotros______ (devolver)
poster about proper cleaning of kitchen tools/equipment. (i need slogan for my poster making)
Can somebody pls help me with this??? It’s due at 11:59 pm and I am stuck! Will mark any one who can help me with this as Brainiest!