jaxonps28 jaxonps28
  • 21-02-2024
  • Mathematics
contestada

If the price of 400 grams of ham is $4.80, what is the unit price of ham per 100 grams?

Respuesta :

Otras preguntas

Jeff goes to a theme park to ride the roller coaster. The theme park charges an entry fee in addition to a fee for each roller coaster. 5 rides = $35 and 11 rid
Is 1.6 more than, less than, or equal to one and a half? Explain why
Why do federal district courts not try cases dealing with military matters, grievances against the government, or tax disputes? They cannot be expected to rule
what 2d shape makes a cylinder
One third of a school of 750 students rides the bus. What is the ratio of students who do not ride the bus to students who do. Ratio
who sold Land to the Quakers in new Jersey
Jack is 1.75 m tall and casts a shadow 2.25 m long. At the same time, a statue casts a shadow 9 m long. What is the height of the statue? a. 4 m b. 7 m c.5.75 m
Which of the following was one of the characteristics of the ancient city of Mohenjo-Daro? a The city had several large pyramids similar to those found in Egypt
Which of the following is a true statement? The citizens of a state may only register to vote after proving to have submitted their census survey. The census is
What is 7/12 + 2/3 equal to?