jaxonps28 jaxonps28
  • 21-02-2024
  • Mathematics
contestada

If the price of 400 grams of ham is $4.80, what is the unit price of ham per 100 grams?

Respuesta :

Otras preguntas

Solve the triangle. Round decimal answers to the nearest tenth​
What general trend does electronegative follow on the periodic table?
Group 17 elements (for example, chlorine) in the periodic table are known as alkali metals. • halogens. noble gases. transition metals.
Please help me solve 5 and 6 for my homework
factorise 12x^2+37+21​
Which of the following expressions is the correct equilibrium constant expression for the equilibrium between dinitrogen tetroxide and nitrogen dioxide? N subsc
Atch the technologies of the twentieth century with their benefits. rockets Internet biotechnology computers
define molecular formula?​
Deforestation occurs when large Amounts of trees are cut down and not replaced which of the following would result from deforestation A. Decrease carbon in the
What is the solution to the inequality |X-4 <3?