lindsayfreeman163 lindsayfreeman163
  • 18-03-2024
  • Mathematics
contestada

Blinko’s charges $35.99 to print 120 top- quality, single-page résumés. Each additional 60 copies cost $15. This cost, r(x) written as a piecewise function, is:

Respuesta :

Otras preguntas

What is corporation management
I need help on this please:)
The usual form of 5.2 x 10^2
Avery bought 6.5 pounds of oranges. If the oranges are priced at $1.80 per pound, how much change did Avery get back from a $20 bill.
Wally counted 200 pennies from his piggy bank. He kept 80% of them. How many pennies did Wally keep?
3+4=7 5+3=15 2+6=23 4+7=?
Using exponents, what is the simplified form of the expression. 3^4*3^5 .​
On Monday morning, Megan had a balance of $17 on her lunch card. The cost of a pizza is $4.50. Megan bought a pizza every day for 5 days. What is Megan's bal
Identify the subordinate clause in the sentence. They ate dinner early in order to get to the meeting on time. *
How are the economics of south Carolina and Barbados similar and different?