225812 225812
  • 20-03-2024
  • Business
contestada

Andie belongs to a wholesale member club, where she can buy a large bundle of paper towels for $18.00. There are 24 rolls of paper towels in the bundle. What is the unit cost for each roll?

Respuesta :

Otras preguntas

who made dutch claims in north america?
Why did Spain build mission in the borderlands of New Spain?
King Louis XVIA.He admired the revolution's principles.B.He was suspicious of the leaders of the revolution.C.He felt it was a much better revolution than the A
if 4 bags of corn can feed a herd of cows for 6 days, how many bags will feed the herd for 9 days ?
the pair of polygons is similar. find the value of x. answer on picture
Why  might  things far away  and  long  ago  be   important   to  us now.
write the following ratio in simplest form : 32 min : 36 min A. 8 : 9 B. 8 : 36 C. 32 : 9 D. 128 : 144
what can turn igneous rock into sediment?
write the following ratio in simplest form : 32 min : 36 min A. 8 : 9 B. 8 : 36 C. 32 : 9 D. 128 : 144
write the following ratio in simplest form : 32 min : 36 min A. 8 : 9 B. 8 : 36 C. 32 : 9 D. 128 : 144