jamiew1987 jamiew1987
  • 20-03-2024
  • Mathematics
contestada

A 2 pound jar of salsa costs $11.20. What is the price per ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

What did Henry James describe as "loose baggy monsters"? a) novels b) plays c) the English d) publishers e) his trousers
Two equal circles are cut out of a rectangle of card of dimensions 16 by 8. The circles have the maximum diameter possible. What is the approximate area of the
What is the value of 6x-3y if x=5 and y=-1
Square root of 4+2 root 3
the sum of Kris and Victor's ages is 27 years.  in 3 years, victor will be twice as old as Kris will be.  what are their present ages?
Trying to help my daughter with math her paper is called act it out and use logical reasoning Tammy collection 1/3 as many dimes as nickels 3 more quarters tha
in the expression 12a+5, identify the coefficient
when was slate found
Square root of 4+2 root 3
how do you describe the rule that governs a pattern  or table ?