ToxicTach63911 ToxicTach63911
  • 21-03-2024
  • Business
contestada

A 6-bar pack of 3.5-oz Dove soap costs $8.54. What is the unit cost per ounce?
a) $0.41/oz
b) $1.54/oz
c) $2.44/oz
d) $3.54/oz

Respuesta :

Otras preguntas

Chris rode his bike along the same route every day for 60 day. He logged that he had gone exactly 127.8 miles. How many miles did he bike each day?show work
why was Christianity important in Ancient Rome
Microcredit loans typically are used to __________. A. buy a home B. start a small business out of one’s home C. improve infrastructure D. open a store or resta
Who developed a stronger telescope and was able to prove that Ptolemy's theories about the moon were wrong? A. Galileo Galilei B. Andreas Vesalius C. Francis Ba
the warm, dry wind, or _______, melts snow at the base of the rockies
the warm, dry wind, or _______, melts snow at the base of the rockies
8x-28=44 what is. The value of the x?
What is x in the equation 3(x-7);33-21
world war 1 left Germany feeling? a.unfairly punished, b.eager to make friends, c.content with the peace treaties, d.good in there economy
what is the value of the 8 in the decimal 3.872