shawnhull91 shawnhull91
  • 17-04-2024
  • Mathematics
contestada

Apple $2.00 per pound and oranges cost $3.00 per pound Kennedy purchased 1 3/4 of apples and 2 1/2 pound of oranges how much did Jenny spend on apples and oranges

Respuesta :

Otras preguntas

Explain why the noble gases tend not to react
Meghan earns $ 20.00 by walking dogs she uses all of her earnings to buy a shirt for $12.85 and some stickers for $ 0.65 each how many sticke
1Money does not buy happiness or security. 2John Ringling, one of the five Ringling Brothers of the Ringling Brothers Circus, started out in 1884 with a trained
When an atom in a reactant loses electrons, what happens to its oxidation number?
what is -15 divided 3/5 PLEASE HELP ME!
write three way to find 3×2×4
The perimeter of a square is 30% of the perimeter of a larger square. If the perimeter of the smaller square is 4.8 inches, what is the side length of the large
how many times does 12 go into 118
name a part that does not belong in the animal cell (as you figured out during the construction
In the 1600s, which scientist discovered microbes in pond water by using a microscope