mgrw5z4x8k mgrw5z4x8k
  • 18-04-2024
  • Mathematics
contestada

A fruit stand sells cantaloupes and watermelons.cantaloupes cost $4 each,and watermelons cost $7 each. One day,the fruit stand sells a total of 35 fruits and earns a total of $200.Write and solve a system of linear equations in order to determine how many cantaloupses and watermelons the fruit stand solo during the day

Respuesta :

Otras preguntas

a circle has a circumfrence of 28.26units what is the diameter
When multiplying two negative integers what is the sign of the product
If Store A sells 24 for $6.50, What is the unit price for store A? If Store B sells 12 for $5.28, What is the unit price for store B? If Store C sells at 18 for
Calculate the total cost of a toy car which costs $30 plus 8% tax
PLEASE HELP!!!! Read the literary analysis written by Cynthia about part 5 of The Call of the Wild. In The Call of the Wild, Buck is presented as an intensely l
find the value of a^2+b when a=-2 and b=5
four [blank] subunits are need to make a dna molecule
I will mark u as the brainliest I will mark u as the brainiest if u get this correct thx x
Give me 5 fun facts!
!!!AYUDA¡¡¡ cual es el Género y subgénero de La distancia que nos separa y de La Perricholi