Seudónimo Seudónimo
  • 18-05-2018
  • Mathematics
contestada

The cost of 14 gallons of gas is $19.46. How much gas could you buy with $8.70?

Respuesta :

dvikhan dvikhan
  • 18-05-2018
6 gallons of gas can be bought with $8.70. Hope this helps!
Answer Link
ragmop
ragmop ragmop
  • 18-05-2018
not sure. l divide 19.46÷14= 1.39
then divided 8.70÷1.39=6.2 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

Explain with three or more sentences why dog island has valid information or why the website is a hoax’s
What are your opinions on the "stand your ground law, which allows a person to use deadly force in situations of considerable threat or where great bodily harm
how many days are in a leap year? ʕ •ᴥ•ʔ
A(n) _____ is the collective term that describes the methods and the equipment used to provide information about all aspects of a firm's operation.
23. Multiple Choice Luis wants to make a deck that is similar to one that is 10 feet long and 8 feet wide. Luis's deck must be 18 feet long. What must its width
According to the ________, the source, content, and audience will all influence the persuasiveness of a message
Do you think your vocabulary level is is enough to understand academic text?explain
hey..................
The number of 10 to 17 year olds arrested for violent crimes has more than ___ in the last decade. A. Split in half B. Tripled C. Doubled D. Quadrupled
Complementary proteins are made by combining two protein sources to make a complete protein. What is an example of a complementary protein