me678654678 me678654678
  • 18-05-2018
  • Mathematics
contestada

50 apples cost $25. How much does 75 apples cost?

Respuesta :

BENZALLIN13
BENZALLIN13 BENZALLIN13
  • 18-05-2018
you multiply .25 x 75 and your answer will be $18.25
Answer Link
luflames74 luflames74
  • 18-05-2018
50+(1/2*50)=75
50+25=75

THEREFORE

$25+(1/2*+$25)=ANSWER
$25+$12.50=ANSWER
$37.50=ANSWER
Answer Link

Otras preguntas

please help asap! question attached in file below
explain the difference between water soluble vitamins and fat soluble vitamins
how can I write 4,000,000+3,000+50+2 in standard form?
Is this a complete sentence, a sentence fragment, or a run-on sentence? Who ride their bicycles around the neighborhood for fun.
The sum of two prime numbers is 85. What is the product of these two prime numbers?
Spanish speakers sometimes shake hands to greet each other or to say goodbye.
how long is a red blood cell
In "Wave," Dale Wisely characterizes water as an element that, a. gives life b. takes like c. gives and takes life d. is life
2times 10 to the 5 divided by 2
Jackrabbits are capable of reaching speeds up to 40 miles per hour. How fast is this in feet per second?