justicestewartp7x71b justicestewartp7x71b
  • 19-06-2018
  • Mathematics
contestada

If the cost is 4.25 per pound, create a relation that represents the amount spent, A, per pound,p per cherries

Respuesta :

jakmtk03
jakmtk03 jakmtk03
  • 20-06-2018
4.25p= a because ya know just multiply
Answer Link

Otras preguntas

9. 1/3(x+6) =8 15. 1/5(x+10)=6 20. 1/8(24x+32)=10 32. 5-1/2(x-6)=4 33.2/3(3x-6)=3
How do mutualism and parasitism compare. A.at least one organism is helped in both cases. B.At least one organism is harmed in both cases. C.organisms are only
difference between achieve ,achievement,achieved and success,succeed,successful
5/8 nearest whole number
In Things Fall Apart, which distinguishes the first wife? She is the last of the wives to be asked to drink. She is the first of the wives to be asked to drink.
6bags of plaster do 33m squared, how many metre squared can be done with 5bag
Cubans entering the united states best fit into the category of Religious refugees Political refugees Temporary refugees Forced refugees
A triangle has a 43 degree angle and a 94 degree angle what is the the 3 angle
Bob has a container with a capacity of 12 quarts. He wants to express this capacity in gallons. Write a proportion to find the number of gallons of water Bob’s
which value is less than 1.25%