ineedhelpwithmymath
ineedhelpwithmymath ineedhelpwithmymath
  • 18-07-2018
  • Mathematics
contestada

Help i am in need of help fast pls

Help i am in need of help fast pls class=

Respuesta :

xxxlostsouls
xxxlostsouls xxxlostsouls
  • 18-07-2018
$13.79 for 7 light bulbs!
Answer Link
yasmin340186
yasmin340186 yasmin340186
  • 18-07-2018

Hi, the answer is 13.79

Because to get the answer what you have to do is divide $9.85÷5 to get how much 1 light bulb costs, then you get 1.97 per light bulb. So, next you multiply $1.97×7 to get $13.79

Answer Link

Otras preguntas

ANSWERRRR IF UR COOL!! Plssss ILL MARK BRAINLEST Ty!!! So much ilyyyyyyy
how many square metres of floor are there in a room of 6 metres ig something like that
Find the length of the indicated side.
Find the equation of the line through points (-5,-6) and (4,12)
The number of students of a school was 450 last year and it is 396 this year. By how many percent did the number decrease.
Someone exchanged a dollar bill for change and received 7 coins, none of which were half-dollars. How many of these coins were dimes? a. 0 b. 1 c. 4 d. 5 e. Can
Sam didn't get much formal _______. A. School B. Schooling C. Schooldays D. Schoolgirl My father is the __________ of my family and my mother is the homemaker.
Select the best description of amino acid metabolism: Group of answer choices Amino acid metabolism does not occur. Aerobic metabolism of amino acid requires de
what is the perimeter of a square garden​
Can you use the SSS Postulate to prove QPS≈QRS? by SAS only by SSS only both apply neither apply