nataliaguadaluoupa25
nataliaguadaluoupa25 nataliaguadaluoupa25
  • 16-08-2018
  • Mathematics
contestada

Three friends go bowling the cost per person per game is $5.30 the cost to rent rule is $2.50 per person there total cost is $55.20 how many games did they play

Respuesta :

GlitterPeace7
GlitterPeace7 GlitterPeace7
  • 16-08-2018
The friends played 3 games
Answer Link

Otras preguntas

find the line equation y=mx+b the slope is =2 and goes through the point (-3,5)
Where in the structure of a DNA molecule are sugar molecules found?
Match the reasons with the statements.
SOMEONE PLEASE HELP ME WITH THIS QUESTION, AND PLEASE SHOW WORK. ASAP
Why do fire team members have such specific roles? Do you agree with this practice?
You buy butter for $4.13 a pound. One portion of onion compote requires 1.7 oz of butter. How much does the butter for one portion cost? Round to the nearest ce
Reconocer la función gramatical de cada palabra en negrilla en las oraciones, escribiendo en la línea punteada. 1. Desde aquí se ven las estrellas.…………………………………
Using the ratio 3 dogs to 2 cats if you had 15 dogs how many cats would there be
Which company made the pfizer vaccine ​
An equilateral triangle with side length 9 cm is shown in the diagram, work out the area of the triangle. Give your answer rounded to 1 DP.